bn-herb.png
_0004_5.jpg
Opcje zaawansowane
Poniedziałek, 27-06-2022,   Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
Jubileusz 30-lecia istnienia samorządu w gminie Łopiennik Górny.
27.05.2020Bartłomiej Weremko499
grafika

30 lat temu w przeddzień wyborów samorządowych ówczesny Premier powiedział: „Rzeczpospolita lokalna przechodzi w ręce społeczności, które ją zamieszkują. Będzie ona taka, jaką one same potrafią stworzyć”.

Tadeusz Mazowiecki

 

 

„4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” – to zdanie wypowiedziane przez Joannę Szczepkowską 28 października 1989 roku w Dzienniku Telewizyjnym stało się symbolem zmian, jakie nastąpiły w Polsce po wyborach parlamentarnych w 1989 roku, pierwszych częściowo wolnych wyborach od zakończenia II wojny światowej. Samorządowcy mogą powiedzieć, parafrazując zdanie pani Szczepkowskiej, że dla samorządu komunizm skończył się 8 marca 1990 roku, kiedy Sejm Kontraktowy uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a konsekwencją tego były pierwsze demokratyczne wybory do rad gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Od tej chwili możemy mówić, że Rzeczpospo­lita Polska poczyniła pierwszy krok w kierunku samorządności. Powstanie samorządu terytorialnego wyzwoliło niezwykłą energię, przedsiębiorczość i aktywność wielu ludzi. Hasło „Nie wystarczy sam rząd potrzebny samorząd” odzwierciedlało nadzieję i optymizm z jakim przystąpiono do pierwszych w pełni demokratycznych wyborów w dniu 27 maja 1990 roku.

 

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym obchodzimy 30 lat samorządności w gminie Łopiennik Górny jak również na terenie całego kraju – „Dzień Samorządu Terytorialnego” ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku.

Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy współtworzyli i współtworzą Samorząd w naszej Gminie. Podziękowania kierujemy do byłych Wójtów,
byłych i obecnych Radnych Gminy, Sołtysów,  Rad Sołeckich, Pracowników Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych doceniając wzorową współpracę z Państwem. Dziękujemy za codzienny trud i ciężką pracę dla naszej lokalnej społeczności. Życzymy zadowolenia z pełnienia tej doniosłej społecznie roli, wytrwałości i powodzenia w podejmowanych działaniach. Niech kolejne lata Państwa służby będą wypełnione sukcesami, a społeczna akceptacja niech będzie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.

Podziękowania oraz życzenia pragniemy również skierować do wszystkich samorządowców pozostałych szczebli samorządu terytorialnego a w szczególności do koleżanek i kolegów z samorządów, z którymi utrzymujemy kontakty bądź współpracę.

 

                 Przewodniczący Rady Gminy                                                          Wójt

                        Wojciech Kister                                                                  Artur Sawa

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
EFRR (3).jpg
Energia słoneczna.png
Gmina na mapie

Urząd Gminy w Łopienniku Górnym
Łopiennik Górny 1
22-351 Łopiennik Górny
( 82 ) 577 30 04, 577 31 23
fax. ( 82 ) 577 30 10
geosystem.jpg
LPR.jpg
ceigg.JPG
bn2.png
bn3.png
bn4.png
bn5.png
bn6.png
bn7.png
bn8.png
bn11.png
bn1.png
bn3.png
karta_duzej_rodziny.jpg
LotLogo.jpg
mikroporady.jpg
baner 301x100.png
uenfo.jpg
Stronę odwiedziło osób: 4501869
«»